CR75NP-220KC
SUMIDA
CR75NP-220KC
Description: CR75NP 22uH 1500mA 10% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC22U10% Rutronik No.: IND14757 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
22 µH
Mounting
SMD
Current rated
1500 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.11 Ohm
Test frequency
2.52 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
8.1 mm
Width
7.3 mm
Height
5.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C
SFR
17 MHz