CDRH8D38NP-100NC
SUMIDA
SUMIDA CDRH8D38NP-100NC
image shown is a representation only
CDRH8D38NP-100NC
Description: CDRH8D38 10uH 2600mA 30% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC10U30% Rutronik No.: IND13889 Unit Pack: 1000 MOQ: 5000 Packaging: REEL
Inductance
10 µH
Current rated
3200 mA
Tolerance
30 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
2600 mA
R(DC)typ.
0.038 Ohm
R(DC)max.
0.048 Ohm
Length
8 mm
Width
8 mm
Height
3.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C