CDRH6D38T125NP-150PC
SUMIDA
SUMIDA CDRH6D38T125NP-150PC
image shown is a representation only
CDRH6D38T125NP-150PC
Description: CDRH6D38T125 15uH 2,2A 30% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC15U25% Rutronik No.: IND18826 Unit Pack: 1000 MOQ: 4000 package: CDRH6D38 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
15 µH
Mounting
SMD
Current rated
2200 mA
Tolerance
25 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
1800 mA
R(DC)typ.
0.0478 Ohm
R(DC)max.
0.0598 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
6.7 mm
Width
6.5 mm
Height
3.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C