CDRH3D16NP-6R8NC
SUMIDA
SUMIDA CDRH3D16NP-6R8NC
image shown is a representation only
CDRH3D16NP-6R8NC
Description: CDRH3D16NP 6,8uH 730mA 30% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC6,8U30% Rutronik No.: IND14371 Unit Pack: 1000 MOQ: 5000 Packaging: REEL
Inductance
6.8 µH
Current rated
730 mA
Tolerance
30 %
R(DC)typ.
0.13 Ohm
R(DC)max.
0.17 Ohm
Length
3.8 mm
Width
3.8 mm
Height
1.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C