CDRH3D16/HPNP-4R7NC
SUMIDA
SUMIDA CDRH3D16/HPNP-4R7NC
image shown is a representation only
CDRH3D16/HPNP-4R7NC
Description: CDRH3D16/HP 4,7uH 900mA 30% Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC4,7U30% Rutronik No.: IND13062 Unit Pack: 1000 MOQ: 4000 package: CDRH3D16HP Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
4.7 µH
Mounting
SMD
Current rated
1500 mA
Tolerance
30 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
900 mA
R(DC)typ.
0.093 Ohm
R(DC)max.
0.116 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
3.8 mm
Width
3.8 mm
Height
1.65 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C