CDRH104RNP-331NC
SUMIDA
SUMIDA CDRH104RNP-331NC
image shown is a representation only
CDRH104RNP-331NC
Description: CDRH104RNP 330uH 520mA 30% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC330U30% Rutronik No.: IND13433 Unit Pack: 1000 MOQ: 5000 package: CDRH104R Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
330 µH
Mounting
SMD
Current rated
660 mA
Tolerance
30 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
740 mA
R(DC)typ.
0.81 Ohm
R(DC)max.
1.09 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
10.5 mm
Width
10.3 mm
Height
4 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C