CD75NP-221KC
SUMIDA
SUMIDA CD75NP-221KC
image shown is a representation only
CD75NP-221KC
Description: CD75NP 220uH 490mA 10% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC220U10% Rutronik No.: IND14849 Unit Pack: 500 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
220 µH
Mounting
SMD
Current rated
490 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.96 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
8.1 mm
Width
7.3 mm
Height
3.3 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C