P30W60HP2V-5100
SHINDENGEN
SHINDENGEN P30W60HP2V-5100
image shown is a representation only
P30W60HP2V-5100
Description: N-CH 600V 30A 185mOhm TO-247AD Supplier: SHINDENGEN Matchcode: P30W60HP2V-5100 Rutronik No.: HVMOS1072 Unit Pack: 30 MOQ: 30 package: TO-247AD Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
600 V
I(D)at Tc=25°C
30 A
RDS(on)at 10V
185 mOhm
Q(g)
70 nC
P(tot)
310 W