D25XB60/7101
SHINDENGEN
SHINDENGEN D25XB60/7101
image shown is a representation only
D25XB60/7101
Description: BRIDGE-RECT. 25A 600V INLINE Supplier: SHINDENGEN Matchcode: D25XB60 10MM (LEG LENGTH) Rutronik No.: BG1459 Unit Pack: 20 MOQ: 20 package: 5S Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
I(F)
25 A
U(RRM)
600 V
Package
5S
Packaging
TUBE
U(F)
1.05 V
T(j)max
150 °C
I²t
300 A²t
RoHS Status
RoHS-conform
I(FSM)
350 A