D1FL20U/5053
SHINDENGEN
SHINDENGEN D1FL20U/5053
image shown is a representation only
D1FL20U/5053
Description: SI-DIODE 1,1A 200V IF (SMA) Supplier: SHINDENGEN Matchcode: D1FL20U Rutronik No.: DSGLS6791 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: SMA Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
200 V
IF(AV)
1.1 A
I(FSM)
20 A
V(F)
0.98 V
trr
35 ns
T(j)min
-55 °C
T(j)max
150 °C
Technology
SINGLE
Mounting
SMD
Automotive
NO
Package
SMA
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
VISHAY
VISHAY ES1PD-M3/84A
ES1PD-M3/84A
Semiconductors
  • ULTRAFAST DIODE 200V 1A SMP
  • package: DO-220AA
  • Packaging: REEL
Topseller
VISHAY
VISHAY BAV102-GS08
BAV102-GS08
Semiconductors
  • SI-DIODE 0,25A 200V MINIMELF