SDP36-500PA
SENSIRION
SENSIRION 1-101471-02
image shown is a representation only
SDP36-500PA
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Interface
Analog
P(min)
-0,005 bar
P(max)
0.005 bar
Top(min)
-20 °C
Top(max)
80 °C
Package
QFN
Automotive
AEC-Q(100)
Vcc(max)
3.6 V
Accuracy
Calibrated
yes
T-compensated
Yes
Amplified
Icc
1.6 mA
Vcc(min)
3.3 V