CIF05001
SAURO
SAURO CIF05001
image shown is a representation only
CIF05001
Description: 05P Pluggable_Plug 5.00mm Supplier: SAURO Matchcode: CIF05001 Rutronik No.: COTERM5755 Unit Pack: 250 MOQ: 500 Packaging: BULK
No.of contacts
05
Contact pitch
5.00 mm
Current rating
16.0 A
Voltage rating
300 V
Oper.temp.min.
-40 °C
Oper.temp.max.
120 °C