ZC1V106M05005VR
SAMWHA
SAMWHA ZC1V106M05005VR
image shown is a representation only
ZC1V106M05005VR
Description: ZC 10uF 35V 20% 5x5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HCRL10U35V Rutronik No.: KEL15317 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10 µF
V(N)
35 V
Style
SMD
Rutronik size
5x5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
Z(100kHz/20°C)
2600 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
80 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
5x5,3 mm
Addi.spec.
250SN
Reel step
12 mm