WL1E108M12020CA
SAMWHA
SAMWHA WL1E108M12020CA
image shown is a representation only
WL1E108M12020CA
Description: WL 1000uF 25V 20% 12x20/5,0 C3, Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX1000U25V5,0 Rutronik No.: KEL19961 Unit Pack: 300 MOQ: 4800 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1000 µF
V(N)
25 V
Style
RADIAL
Rutronik size
12x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
50 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1400 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
3.5 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
0.5 mm
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x20 mm