WB1V108M12025CA
SAMWHA
SAMWHA WB1V108M12025CA
image shown is a representation only
WB1V108M12025CA
Description: WB 1000uF 35V 20% 12x25/5,0 CA Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX1000U35V5,0 Rutronik No.: KEL21450 Unit Pack: 250 MOQ: 8000 Packaging: BULK
Find Alternatives
C(N)
1000 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
12x25 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
18 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2770 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
3.5 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
0.5 mm
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x25 mm