WB1J226M6L011PA259
SAMWHA
SAMWHA WB1J226M6L011PA259
image shown is a representation only
WB1J226M6L011PA259
Description: WB 22uF 63V 20% 6x11/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX22U63V5,0 Rutronik No.: KEL12584 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
C(N)
22 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
6x11 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
300 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
265 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
6,3x11 mm
Reel step
12.7 mm