WB1H337M10020BB
SAMWHA
SAMWHA WB1H337M10020BB
image shown is a representation only
WB1H337M10020BB
Description: WB 330uF 50V 20% 10x20/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX330U50V5,0 Rutronik No.: KEL20271 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BULK
Find Alternatives
C(N)
330 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
10x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
4000 h
Z(100kHz/20°C)
32 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1820 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x20 mm