WB1H108M16025PA259
SAMWHA
SAMWHA WB1H108M16025PA259
image shown is a representation only
WB1H108M16025PA259
Description: WB 1000uF 50V 20% 16x25/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX1000U50V7,5 Rutronik No.: KEL10898 Unit Pack: 250 MOQ: 250 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
C(N)
1000 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
16x25 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
18 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
3460 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x25 mm
Reel step
30 mm