SD2W106M10020PA
SAMWHA
SAMWHA SD2W106M10020PA
image shown is a representation only
SD2W106M10020PA
Description: SD 10uF 450V 20% 10x20/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: SE10U450V5,0 Rutronik No.: KEL18545 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
C(N)
10 µF
V(N)
450 V
Rutronik size
10x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
208 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x20 mm
Reel step
12.7 mm