SD1H228M1631MPA159
SAMWHA
SAMWHA SD1H228M1631MPA159
image shown is a representation only
SD1H228M1631MPA159
Description: SD 2200uF 50V 20% 16x31/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: SE2200U50V7,5 Rutronik No.: KEL11161 Unit Pack: 250 MOQ: 250 Packaging: AMMOPACK
C(N)
2200 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
16x31 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
3330 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x31,5 mm
Reel step
30 mm