SD1H108M16025CB159
SAMWHA
SAMWHA SD1H108M16025CB159
image shown is a representation only
SD1H108M16025CB159
Description: SD 1000uF 50V 20% 16x25/7,5 C4 Supplier: SAMWHA Matchcode: SE1000U50V7,5 Rutronik No.: KEL14243 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: BULK
C(N)
1000 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
16x25 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
2449.5 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
4 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x25 mm