SC1V337M10010VR259
SAMWHA
SAMWHA SC1V337M10010VR259
image shown is a representation only
SC1V337M10010VR259
Description: SC 330uF 35V 20% 10x10 Supplier: SAMWHA Matchcode: CR330U35V Rutronik No.: KEL12123 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
330 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
10x10 mm
Addi. spec.
250SN
Reel step
16 mm