RZ1H476M6L011BB
SAMWHA
SAMWHA RZ1H476M6L011BB
image shown is a representation only
RZ1H476M6L011BB
Description: RZ 47uF 50V 20% 6x11/2,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX47U50V2,5 Rutronik No.: KEL22085 Unit Pack: 6000 MOQ: 24000 Packaging: BULK
C(N)
47 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
6x11 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
6,3x11 mm