RH2G686M1631MBB
SAMWHA
SAMWHA RH2G686M1631MBB
image shown is a representation only
RH2G686M1631MBB
Description: RH 68uF 400V 20% 16x31/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFRLB68U400V7,5 Rutronik No.: KEL21741 Unit Pack: 400 MOQ: 1600 Packaging: BULK
C(N)
68 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
16x31 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
I(@100kHz/T(A)m
880 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x31,5 mm