RD2D476M12020PH
SAMWHA
SAMWHA RD2D476M12020PH
image shown is a representation only
RD2D476M12020PH
Description: RD 47uF 200V 20% 12x20/5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR47U200V5,0 Rutronik No.: KEL21805 Unit Pack: 400 MOQ: 2000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47 µF
V(N)
200 V
Rutronik size
12x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
374.4 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x20 mm
Reel step
15 mm