RD1V476M05011PC359
SAMWHA
SAMWHA RD1V476M05011PC359
image shown is a representation only
RD1V476M05011PC359
Description: RD 47uF 35V 20% 5x11/2,5 SOFT Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR47U35V2,5 Rutronik No.: KEL11799 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
47 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
5x11 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
192 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
5x11 mm
Reel step
12.7 mm