RD1J477M12020PL159
SAMWHA
SAMWHA RD1J477M12020PL159
image shown is a representation only
RD1J477M12020PL159
Description: RD 470uF 63V 20% 12x20/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR470U63V5,0 Rutronik No.: KEL13739 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: AMMOPACK
C(N)
470 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
12x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
1477 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x20 mm
Reel step
25.4 mm