RD1J477M12020CA
SAMWHA
SAMWHA RD1J477M12020CA
image shown is a representation only
RD1J477M12020CA
Description: RD 470uF 63V 20% 12x20/5 C 3,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR470U63V5,0 Rutronik No.: KEL12883 Unit Pack: 300 MOQ: 4800 Packaging: BULK
C(N)
470 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
12x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire length
3.5 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
+-0,5 mm
Supp. case size
12,5x20 mm