RD1J108M16025CA
SAMWHA
SAMWHA RD1J108M16025CA
image shown is a representation only
RD1J108M16025CA
Description: RD 1000uF 63V 20% 16x25/7,5 C3, Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR1000U63V7,5 Rutronik No.: KEL17173 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: BULK
C(N)
1000 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
16x25 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
2235 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire length
3.5 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
0.5 mm
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x25 mm