RD1A477M6L011PC359
SAMWHA
SAMWHA RD1A477M6L011PC359
image shown is a representation only
RD1A477M6L011PC359
Description: RD 470uF 10V 20% 6x11/2,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR470U10V2,5 Rutronik No.: KEL11601 Unit Pack: 1500 MOQ: 15000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
470 µF
V(N)
10 V
Rutronik size
6x11 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
476 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
6,3x11 mm
Reel step
12.7 mm