RD1A108M1012MPA114
SAMWHA
SAMWHA RD1A108M1012MPA114
image shown is a representation only
RD1A108M1012MPA114
Description: RD 1000uF 10V 20% 10x12/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFR1000U10V5,0 Rutronik No.: KEL13684 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1000 µF
V(N)
10 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x12 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
816 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x12,5 mm
Reel step
12.7 mm