RC1C227M6L07KVR259
SAMWHA
SAMWHA RC1C227M6L07KVR259
image shown is a representation only
RC1C227M6L07KVR259
Description: RC 220uF 16V 20% 6x8 Supplier: SAMWHA Matchcode: HCR220U16V Rutronik No.: KEL13166 Unit Pack: 900 MOQ: 900 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
16 V
Rutronik size
6x8 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
6,3x7,7 mm
Reel step
12 mm