RB1E827M12020PL
SAMWHA
SAMWHA RB1E827M12020PL
image shown is a representation only
RB1E827M12020PL
Description: RB 820uF 25V 20% 12x20/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HHER820U25V5,0 Rutronik No.: KEL18531 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: AMMOPACK
C(N)
820 µF
V(N)
25 V
Style
RADIAL
Rutronik size
12x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
125 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x20 mm
Reel step
25.4 mm