MZ1H108M16025BB
SAMWHA
SAMWHA MZ1H108M16025BB
image shown is a representation only
MZ1H108M16025BB
Description: MZ 1000uF 50V 20% 16x25/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX1000U50V7,5 Rutronik No.: KEL17341 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 Packaging: BULK
C(N)
1000 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
16x25 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
18 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
3460 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x25 mm