MK1V337M10016PA
SAMWHA
SAMWHA MK1V337M10016PA
image shown is a representation only
MK1V337M10016PA
Description: MK 330uF 35V 20% 10x16/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX330U35V5,0 Rutronik No.: KEL19704 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
C(N)
330 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
65 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1430 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm