MK1K108M1835MBB
SAMWHA
SAMWHA MK1K108M1835MBB
image shown is a representation only
MK1K108M1835MBB
Description: MK 1000uF 80V 20% 18x35/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX1000U80V7,5 Rutronik No.: KEL25243 Unit Pack: 300 MOQ: 1200 Packaging: BULK
Find Alternatives
C(N)
1000 µF
V(N)
80 V
Rutronik size
18x35 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
30 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
3000 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
18x35,5 mm