HK2G127M25025HA
SAMWHA
SAMWHA HK2G127M25025HA
image shown is a representation only
HK2G127M25025HA
Description: HK 120uF 400V 20% 25x25/10,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HTR120U400V10,0 Rutronik No.: KEL17375 Unit Pack: 150 MOQ: 900 Packaging: BULK
C(N)
120 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
25x25 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
6 mm
Wirelength tol.
1 mm
Supp. case size
25,4x25 mm