HK2E128M35045HC100
SAMWHA
SAMWHA HK2E128M35045HC100
image shown is a representation only
HK2E128M35045HC100
Description: HK 1200uF 250V 20% 35x45/10,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HTR1200U250V10,0 Rutronik No.: KEL20773 Unit Pack: 50 MOQ: 50 Packaging: BULK
C(N)
1200 µF
V(N)
250 V
Rutronik size
35x45 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
I(@100kHz/T(A)m
4060 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
4 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Supp. case size
35x45 mm