HE1H478M25035HA
SAMWHA
SAMWHA HE1H478M25035HA
image shown is a representation only
HE1H478M25035HA
Description: HE 4700uF 50V 20% 25x35/10,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: HTR4700U50V10,0 Rutronik No.: KEL15878 Unit Pack: 150 MOQ: 900 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
4700 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
25x35 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
6 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
1 mm
Supp. case size
25,4x35 mm