HC2G227M30030HC
SAMWHA
SAMWHA HC2G227M30030HC
image shown is a representation only
HC2G227M30030HC
Description: HC 220uF 400V 20% 30x30/10,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: TR220U400V10,0 Rutronik No.: KEL16555 Unit Pack: 100 MOQ: 100 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
30x30 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
4 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Supp. case size
30x30 mm