CS2012X5R475K250NRE
SAMWHA
SAMWHA CS2012X5R475K250NRE
image shown is a representation only
CS2012X5R475K250NRE
Description: KC 4,7µF 0805 10% 25V X5R Supplier: SAMWHA Matchcode: KC4,7U0805X5R025K NORM Rutronik No.: KKH3354 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
C(N)
4,7µ F
Dielectric
X5R
V(N)
25 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm