CS1608X5R475K250NRB
SAMWHA
SAMWHA CS1608X5R475K250NRB
image shown is a representation only
CS1608X5R475K250NRB
Description: KC 4,7µF 0603 10% 25V X5R Supplier: SAMWHA Matchcode: KC4,7U0603X5R025K NORM Rutronik No.: KKH3345 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
4,7µ F
Dielectric
X5R
V(N)
25 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm