CQ2012X7R475K160NRE
SAMWHA
SAMWHA CQ2012X7R475K160NRE
image shown is a representation only
CQ2012X7R475K160NRE
Description: KC 4,7µF 0805 10% 16V X7R AECQ Supplier: SAMWHA Matchcode: KC4,7U0805X7R016KAECQ Rutronik No.: KKA3281 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
C(N)
4,7µ F
Dielectric
X7R
V(N)
16 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
2 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm