CQ2012C0G221J101NRA
SAMWHA
SAMWHA CQ2012C0G221J101NRA
image shown is a representation only
CQ2012C0G221J101NRA
Description: KC 220pF 0805 5% 100V NP0 AECQ Supplier: SAMWHA Matchcode: KC220P0805NP0100JAECQ Rutronik No.: KKA3275 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220p F
Case size
0805
Dielectric
NP0
V(N)
100 V
Tolerance
5%
Product status
NO INFO
Design / type
STANDARD
Purpose of use
AUTOMOTIVE
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Termination
NISN
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm