CK1V227M08010VR
SAMWHA
SAMWHA CK1V227M08010VR
image shown is a representation only
CK1V227M08010VR
Description: CK 220uF 35V 20% 8x10 Supplier: SAMWHA Matchcode: HCRL220U35V Rutronik No.: KEL18879 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PAP
C(N)
220 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
170 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
450 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
8x10 mm
Reel step
16 mm