CD1E106M04005VR2PA
SAMWHA
SAMWHA CD1E106M04005VR2PA
image shown is a representation only
CD1E106M04005VR2PA
Description: CD 10uF 25V 20% 4x5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HCRL10U25V Rutronik No.: KEL25158 Unit Pack: 2000 MOQ: 20000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10 µF
V(N)
25 V
Style
SMD
Rutronik size
4x5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
3000 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
135 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
4x5,3 mm
Reel step
8 mm