CA0J107M6L006VR
SAMWHA
SAMWHA CA0J107M6L006VR
image shown is a representation only
CA0J107M6L006VR
Description: CA 100uF 6,3V 20% 6x6 Supplier: SAMWHA Matchcode: HCR100U6,3V Rutronik No.: KEL14815 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
6.3 V
Style
SMD
Rutronik size
6x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x5,8 mm
Addi. spec.
250SN
Reel step
12 mm