BJ2G336M16020PA
SAMWHA
SAMWHA BJ2G336M16020PA
image shown is a representation only
BJ2G336M16020PA
Description: BJ 33uF 400V 20% 16x20/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: HFRLB33U400V7,5 Rutronik No.: KEL20616 Unit Pack: 250 MOQ: 1250 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
33 µF
V(N)
400 V
Style
RADIAL
Rutronik size
16x20 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
12000 h
I(@100kHz/T(A)m
960 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x20 mm
Reel step
30 mm