SPHWH2L3D30CD4WPN3
SAMSUNGLED
SPHWH2L3D30CD4WPN3
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Emitted colour
WHITE
Current I(F)
350 mA
LxW
3,5x3,5 mm
Height
1.93 mm
Viewing angle
120 °
Power class
1 W
Lum.flux min.
150 lm
Lum.flux max.
180 lm
Forw.volt.min.
2.4 V
Forw.volt.max.
3.0 V
CRI
70
CCT
2700 K
Cromacity bin
QUARTER
Reverse volt.
14 V