CL32Y106KCVZNWE
SAMSUNG EM
SAMSUNG EM CL32Y106KCVZNWE
image shown is a representation only
CL32Y106KCVZNWE
Description: KC 10µF1210 10% 100V X7S IND STCU Supplier: SAMSUNG Electro-Mechanics Matchcode: KC10U1210X7S100KINDSTCU Rutronik No.: KKH1580 Unit Pack: 1000 MOQ: 60000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
C(N)
10µ F
V(N)
100 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STCU
Purpose of use
INDUSTRIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1/outtest2 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
2.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1210
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
22 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
YAGEO
YAGEO CS1206KKX7R7BB106
CS1206KKX7R7BB106
Passive Components
  • KC 10µF 1206 10% 16V X7R STAG
  • package: 1206
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
MURATA
MURATA GRJ31CR71E106KE11L
GRJ31CR71E106KE11L
Passive Components
  • KC 10µF 1206 10% 25V X7R STAG